All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ mini step motor ] match 111 Products.
6mm Dia PM Micro Stepper Motor 3.3V Long Life 2 Phase Mini Step Motor
| Phase:: | 2 |
|---|---|
| Type:: | 2 Phase Mini Stepper Motor |
| Step Angle(degrees):: | 18° |
10mm Micro Stepper Motor 5VDC 10BY25 PM Mini Stepping Motor 1 pc US$2~5
| Phase:: | 2 |
|---|---|
| Type:: | Micro Stepper Motor |
| Step Angle(degrees):: | 18° |
10mm Mini Stepping Motor 2 Phase 4 Wire Stepper Motor With Copper Nut Applied To Precision Medical Equipment
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 10 Ω ± 10% |
20mm DC 7.5 15 Degree Mini Linear Stepping Motor
| Resistance: | 13Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases, 4 Steps |
| Type: | Permanent Magnet(PM Motor) |
6mm Pm 3.3VDC Micro Stepping Motor For Electronic Equipment
| Ambient Temperature: | -30℃~+70℃ |
|---|---|
| Current: | 0.050A |
| Life: | ≥5000h |
China SM15-45L 2 Phase 4 Wire Motor Precision 6V DC Stepping Motor 15mm 18 degree Step angle
| Motor Size: | 15mm (optional 6 8 10 20 25) |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degree |
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw |
China 10mm Micro Linear Stepping Motor 3.3vDC 18 Degree Step Angle Bi-polar 2-2 phase
| Motor Size: | 10mm |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degree |
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw |
15BY mini gear motor 5Vdc 2-phase stepper motor 15mm applied to precision instruments such as fiber fusion splicers
| Voltage: | 3.3V~5v |
|---|---|
| Shaft Diameter: | M3P0.5 Or 3mmD2.5mm |
| Shaft Length: | 14.5mm Customizable |
10BY Mini 5v 10mm Diameter Micro Stepper Motor PM Stepping Motor
| Model No.: | VSM1070 |
|---|---|
| Phase: | 2, 2 |
| Current / Phase: | 0.2A |

