All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ mini step motor ] match 111 Products.
8mm Mini Micro Stepper Motor 2 Phase 18 Degree Step Angle 3.3V Driving Voltage
| Model No.: | SM08133 |
|---|---|
| Motor Type: | Micor Stepper Motor |
| Driving Voltage: | V DC |
3.3 v DC 10mm Mini Slider Screw Stepper Motor 18° Step Angle linear stepping motor VSM1069
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
Micro Slider Motor 6mm Micro Stepper Motor /4.6VDC 2 Phase Mini Stepper Motor For Projector VSM0632
| Step Angle(degrees):: | 9 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 4.6V |
5VDC 10mm customizable1:3~1000 Mini Stepper Motor , 2 phase 4 wire High Torque Stepper Motor for Welding Machine,etc
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Certification: | ROHS |
3.3V 8mm Liner Slider Stepper Motor With Bracket Easy To Control linear stepping motor VSM0806
| Certification: | CE ROHS FCC BQB |
|---|---|
| Type: | 2 Phase |
| Step Angel: | 18 |
miniature stepper motor 10mm Micro Stepper Motor 2 Phase linear slider motor
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 4.6V |
Micro Geared Stepper Motor 10mm Medical Motor 18 Degree Step Angle Mini gear Motor
| Step Angle(degrees):: | 18° |
|---|---|
| Phase: | 2 Phase |
| Voltage: | 3.3V~12V |
Small Size Slider Stepper Motor 8mm mini stepper motor 3.3v slider linear stepper motor For Optical Instruments VSM0807C
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0V |
2 phase 4 wire mini stepper motor Durable 8mm Micro Linear Dc Motor , 3.3V 0.2A PM Stepper Motor
| Step Angle(degrees):: | 18 |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
ROHS 5V 10mm Mini Gear Motor , 2 Phase 18° Pm Stepper Motor VSM10-816G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |

