All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ mini step motor ] match 112 Products.
Mini 5VDC Permanent Magnet Stepper Motor Micro Slider Linear Screw Motor 10mm
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5V |
| Resistance: | 18Ω ± 10% |
8mm Permanent Magnet Stepper Motor3.3v 2 Phase 18° Chinese Mini Motor Manufacturer
| Step Angle(degrees):: | 18 |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
2 Phase 10mm Slider Stepper Motor 18° Full Step Drive For Position Control、Precision medical devices 、Automatic door
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
Durable 8mm 2 Phase 18 degree Weight 5.5 g PM Stepper Motor For Precision Medical Devices
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3 V |
VSM08145 Permanent Magnet Slider Stepper Motor 8mm Small Diamete 2.8 Gf.Cm~3.8 Gf.Cm
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0 V |
Mini 5V 25mm 15 degree step angle permanent magnet linear stepper motor with lead screw
| POWER: | 3.85W |
|---|---|
| VOLTAGE: | 12V |
| PHASE CURRENT: | 160mA |
M2*P0.4 Lead Screw Slider Linear Stepper Motor - Customizable Performance
| Lead Screw Type: | M2*0.4P |
|---|---|
| Motor Type: | Linear PM Stepper Motor With Slider |
| Coil Resistance: | 20Ω/phase |
Precision 8mm Slider Linear Stepper Motor for Smooth Motion with M2*0.4P Lead Screw
| Lead Screw Type: | M2*0.4P |
|---|---|
| Effective Stroke: | 10 Mm |
| Coil Resistance: | 20Ω/phase |
10mm Mini Gear Box Stepper Motor Dia10 Micro Geared Stepper Motor With Lead Screw
| Type: | Permanent Magnet Geared Stepper Motor |
|---|---|
| Phase: | 2-2 |
| Current / Phase: | 0.4A |
3.3V 2 Phase 20 Ω Short Stroke Slider Stepper Motor For Monitoring Devices for Wearable Device Security Camera
| Certification: | CE ROHS FCC BQB |
|---|---|
| Type: | 2 Phase |
| Condition: | New |

