All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ mini step motor ] match 111 Products.
18 Degree Step Angle Screw Bipolar Drive Micro Stepper Motor 10mm
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V DC |
Linear Guide Slide Rail Screw Lead Motion Permanent Magnet Stepper Motor 20mm
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
Voltage 3.3-5 V DC Slider Stepper Motor With Linear PM Stepper Motor 8 Mm Diameter
| Max Starting Frequency: | 800Hz(Min) |
|---|---|
| Step Angle: | 18°/step |
| Voltage: | 3.3~5 V DC |
10mm 5V 2-Phase Stepper Motor with M3 Screw and Copper Nut
| Motor Diameter: | 10mm |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Motor Type: | Permanent Magnet |
20mm 12v Dc Micro Geared Stepper Motor Forhigh Precision 2 Phase 4 Wire Mini Geared Stepper Motor VSM20-MG
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
Lightweight Mini Hybrid Stepper Motor For Monitoring Equipment 28BYG304
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
3.3 Voltage 2 Phase 8mm linear Slider stepper motor for camera lenses motor and Security Camera
| Certification: | CE ROHS FCC BQB |
|---|---|
| Type: | 2 Phase |
| Step Angel: | 18 |
Bipolar Drive 20mm Micro Slider Stepper Motor Lead Screw 66mm Stroke Linear Motors Features For Vending Machine
| Motor Size: | 15mm (optional 6 8 10 20 25) |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degree |
| Lead Pitch: | M3 Pitch 0.5mm |
2 Phase 4 Wires Small Gear Reduction Electric Motors For Digital Electronics SM15-816G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
Mini NEMA11 1.8 Degree Stepper Motor For Engraving Machine Medical Equipment 28BYG
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |

