All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ mini step motor ] match 111 Products.
10mm Mini Gear Motor with 150 mA Current 3.3V~12V Voltage and 40Ω±7% Resistance 2 Phase Stepper Motor
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 150 MA |
25mm PM Mini 12V captive low voltage linear Actuator Stepper Motor 24V mini Linear stepping motor for office automation
| Resistance: | 13Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 For 4 |
| Type: | Permanent Magnet |
Camera Lenses Mini Stepper Motor 8mm 2 Phase 4 Wire With Copper Gear
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
8mm Micro Stepper Motor 2 Phase 4 Wire Mini Stepper Motor With Copper Gear For Camera Lenses Pm08
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
Two Phase Hybrid Stepper Motor / Mini Step Motor 10 Voltage 28BYG
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
Micro Stepper Motor 18 ° Step Angle 3.3V DC mini Stepper Motor for 2 phase 4 wire stepping motor in camera small space
| Voltage: | 3.3V |
|---|---|
| Holding Torque: | 0.8g.cm/900pps |
| Insulation Resistance: | 1MΩ DC100V |
Vic-Tech 2 Phase 4 Wire Stepper Motor , 3.3V DV Stepping Motor 8mm
| Type: | 3.3 V Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle(degrees):: | 18° |
| Voltage:: | 3.3V DC |
6mm Micro Stepper Motor VSM0652 2-Phase Precision Mini Motor
| Motor Diameter: | 6mm |
|---|---|
| Fuselage Length: | 7mm |
| Shaft Diameter: | 1mm |
VSM08-016-10G 8mm Micro Metal Gearmotor china supplier 4 wire mini stepper motor 3.3v high precision stepper motor
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
8mm Mini Micro Stepper Motor 2 Phase 18 Degree Step Angle 3.3V Driving Voltage
| Model No.: | SM08133 |
|---|---|
| Motor Type: | Micor Stepper Motor |
| Driving Voltage: | V DC |

