All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ mini step motor ] match 111 Products.
2-phase stepper motor with 18 degree step angle micro stepper motor
| Step Angle(degrees):: | 18 ° |
|---|---|
| Phase: | 2 Phase |
| Voltage: | 5V DC |
10mm low speed high torque gear stepper motor 5Vdc mini gear motor suitable for fiber optic fusion splicer
| Shaft Length: | 16mm Customizable |
|---|---|
| Resistance: | 40Ω |
| Shaft Diameter: | 3mm |
10mm small stepper motor 2 Phase 4 Wire Micro Slider Stepper Motor / mini stepper motor Lead Screw Motor
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
10mm micro slider linear stepping motor screw motor with5v dc bracket stepper motor SM10198
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
5VDC High speed 10mm stepper motor 2-phase 4-wire mini bipolar stepper motor for medical equipment
| Ambient Temperature: | -20℃~+60℃ |
|---|---|
| Life: | ≥5000h |
| Noise: | ≤40dB |
Bipolar Drive 24V Micro Stepper Motor 20mm 2 Phase With Metal Gear
| Type:: | Permanent Magnet Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle(degrees):: | 18° |
| Usage:: | Printer,Industral,security System |
High Precision Stepper Motor 5VDC Micro Linear Stepper Motor 10mm Pm Stepper Motor With Nut For Medical Equipment
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 18 Ω ± 10% |
SM10-42L 10mm Diameter Mini Linear Actuator Stepper Motor With Bracket And Slider
| Motor Type: | Linear Stepper Motor |
|---|---|
| Coil Resistance: | 20Ω/Phase |
| Rated Voltage: | 5V DC |
2 phases 4 steps 7.5°/15° Step angle Stroke 76mm OD 36mm External Driving Mini Linear Stepper Motor
| Resistance Per Phase: | 9Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases, 4 Steps |
| Type: | Permanent Magnet(PM Motor) |
8mm Mini Permanent Magnet Stepper Motor 3.3v 2 Phase 18°
| Step Angle(degrees):: | 18°/STEP |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 3.3 V DV |

