All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ mini step motor ] match 111 Products.
NEMA 8 20mm 12v Dc Pm Printer Mini Linear Stepper Motor 2 Phase 4 Wire With metal slider
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
M3 Screw Shaft 2 Phase 10mm Mini Gear Type Stepper Motor 18 Degree Step Angle
| Model No.:: | SM10-816G |
|---|---|
| Motor Type:: | Geared Stepper Motor |
| Step Angle:: | 18 Degree |
Compact Mini Slider Linear Stepper Motor Effective Stroke 10mm Travel per Step 0.02mm
| Lead Screw: | M2*P0.4 |
|---|---|
| Max Response Frequency: | 2000Hz(Min) |
| Travel Per Step: | 0.02mm |
10mm 2 phase 4 wire mini horizontal gear motor stepper motor
| Type: | Gear Motor With Encoder |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
3.3V VSM1070 10 Mm Diameter Mini Size Naked Pins 18 Stepping Angle Stepper Motor
| Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Model No.: | VSM1070 |
| Construction: | Permanent Magnet |
8mm 3.3VDC Mini Slider Linear Stepper Motor Of Camera Lens Motor
| Model Number: | VSM0806 |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Type: | Permanent Magnet |
Micro Slider Screw Stepper Motor 10mm 5VDC Mini Linear Stepper Motor For Precise Instrument
| Model Number: | VSM10198 |
|---|---|
| Phase: | 2, 2 |
| Type: | Permanent Magnet |
10mm Mini Permanent Magnet Stepper Motor 5v 2 Phase 18 Degree for Intelligent Security Products、Camera Lenses
| Step Angle(degrees):: | 18°/Phases |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
Mini 5VDC Permanent Magnet Stepper Motor Micro Slider Linear Screw Motor 10mm
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5V |
| Resistance: | 18Ω ± 10% |
10mm Mini Gear Box Stepper Motor Dia10 Micro Geared Stepper Motor With Lead Screw
| Type: | Permanent Magnet Geared Stepper Motor |
|---|---|
| Phase: | 2-2 |
| Current / Phase: | 0.4A |

