All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ mini step motor ] match 111 Products.
Linear Stepper Motor Run Through Shaft 10mm Diameter 9mm Stroke With Lead Screw
| Motor Type: | Miniature Linear Motor |
|---|---|
| Motor Diameter: | 10 Mm |
| Step Angle: | 18° |
3.3-5 V DC Slider Stepper Motor - 2000Hz Min Max Response Frequency 0.02mm Travel per Step
| Lead Screw: | M2*P0.4 |
|---|---|
| Motor Type: | Linear PM Stepper Motor With Slider |
| Motor Diameter: | 8 Mm |
Two Phase Bipolar Small Stepper Motor 3.3VDC 10mm Screw Stroke With Brackets
| Motor Size: | 8mm |
|---|---|
| Step Angle: | 18 °/step |
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw |
5v 10mm 18 degree Weight 14g Metal Gear Motor For Precision Instruments
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
Lightweight High Torque Mini Dc Geared Stepper Motor , 15mm Planetary Stepper Motor15BY45
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
Compact and Efficient Mini Slider Linear Stepper Motor with Coil Resistance 20Ω/Phase
| Motor Diame: | 20mm |
|---|---|
| Lead Screw: | M3*0.5P |
| Slider Design: | Brass Slider+double Linear Bearings |
2 Phases Slider Stepper Motor Thrust About 1.3 KG Coil Resistance 20Ω/Phase
| Motor Diame: | 20mm |
|---|---|
| Coil Resistance: | 20Ω/phase |
| Motor Type: | Linear Stepper Motor With Slider |
GM12-15BY Mini Full Metal Gear Stepper Motor DC5v 2 Phase 4 Wire 15mm
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
8mm Mini PM Stepper Motor With 10mm*8mm Gearbox 18 Degree Step Angle D-Axis Or M3 Screw
| Motor Type:: | Bipolar |
|---|---|
| Step Angle:: | 18 Degree |
| No. Of Phases:: | 2 Phases |
5V DC 10mm High Torque Stepper Motor With Worm Mini Gear Box 12V
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |

