All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ mini step motor ] match 111 Products.
2 Phase 4 Wires Small Gear Reduction Electric Motors For Digital Electronics SM15-816G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
Mini NEMA11 1.8 Degree Stepper Motor For Engraving Machine Medical Equipment 28BYG
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
8mm 3.3v 16Ω stroke slider 40mm linear stepper motor with bracket and screw for Optical instruments
| Step Angle: | 18° |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Current / Phase: | 0.25A |
Low Noise Mini Dc Gear Motor / 2 Phase Bipolar Stepper Motor With FPC SM10157
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
VSM08248 8mm Micro Linear Stepper Motor 3.3V with Bracket
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.2A |
VSM08248 8mm Micro Linear Stepper Motor 3.3V with Bracket
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.2A |
Long Life 3V DC 8mm Diameter Micro Stepper Motor 2 Phase 4 Wire for Camera Rotation Focus
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current: | 150 MA |
For camera motor Slider Stepper Motor 8mm 3.3v mini lead screw motor VSM08102
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
0.15A 8mm Camera Micro Slider Stepper Motor , Micro 3.3 V DC 8mm lead screw Stepper Motor VSM08102
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
5V 10mm Miniature Dc Gearmotor / High Torque Micro Motor VSM10-816G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |

