All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ mini step motor ] match 111 Products.
5V Diameter 4.4mm Micro PM Stepper Motor With Gearbox
| Step Angle: | 22.5° |
|---|---|
| Motor Type: | Stepper Motor With Gearbox |
| Resistance: | 14 Ω ± 8% |
NEMA 11 High Torque 35mm Stepper Motor 12V 2-Phase 7.5°
| Motor Diameter: | 35mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 12V |
| Number Of Phase: | 2Phases |
8mm Stepper Motor Planetary Gearbox Small Size With MIM Technology
| Motor Type: | 8mm Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degrees/20 |
| No. Of Phases: | 2 Phases (Bipolar) |
3.3V 6mm Micro Stepper Motor 2 Phase 4 Wire 3000rpm
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.2A |
VSM0632 6mm Dual Shaft Stepper Motor , Powerful Stepper Motor For Projector
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 4.6V |
10mm 2 Phase 4 Wire Mini Dc Geared Stepper Motor For Ip Camera 40 Ohm DC 5.0V
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
Through Shaft Mini Screw Linear Stepper Motor 20mm Step Angle 7.5 Degree
| Motor Diameter: | 20mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 5V |
| Power: | 3.4W |
VSM0807C 8mm Mini Linear Stepper Motor 2 Phase 5V for Camera
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Current Per Phase: | 150mA |
| Rated Voltage: | 5.0V |
18° Step angle Weight 40g Mini Linear Stepper Motor For Medical Device Precision Instrument 25BYZ-A013-C
| Resistance: | 53Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Type: | Permanent Magnet |

