All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ brushless dc motor controller ] match 152 Products.
SM1516 Geared Stepper Motor 5V DC 15mm Diameter 18° Step Angle With Cylinder Gearbox
| Motor Type: | PM Stepper Motor+ Gearbox |
|---|---|
| Motor Size: | 15mm Diameter |
| Step Angle: | 18°/gear Ratio |
VSM0807C Small Slider Stepper Motor 5V DC 18° Step angle 29mm Stroke With FPC
| Motor Type: | Stepper Motor+lead Screw+ Slider |
|---|---|
| Slider Type: | Brass Slider |
| Lead Screw: | M2*0.5 Pitch |
Linear Actuator Permanent Magnet Stepper Motor 10mm With Lead Screw
| Motor Type: | Stepper Motor+lead Screw+ Slider |
|---|---|
| Motor Diameter: | 10 Mm |
| Lead Screw: | M2*0.4P |
35mm 35BYJ412P Geared Stepper Motor 3.75 Degrees Step Angle With 42.5:1 Gearbox
| Motor Type: | PM Stepper Motor With Gearbox |
|---|---|
| Motor Size: | 35mm Diameter |
| Rated Voltage: | 12V DC |
High Precision Stepper Motor 5VDC Micro Linear Stepper Motor 10mm Pm Stepper Motor With Nut For Medical Equipment
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 18 Ω ± 10% |
VSM0807C 8mm Mini Linear Stepper Motor 2 Phase 5V for Camera
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Current Per Phase: | 150mA |
| Rated Voltage: | 5.0V |
VSM1519 15mm 2 Phase Micro Stepper Motor 3V 0.3A with Screw Shaft
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.3A |
NEMA34 1.8 Degree Stepper Angle 86mm Hybrid Stepper Motor With Screw
| Motor Type:: | Hybrid Stepper Motor |
|---|---|
| Motor Size:: | 86mm (NEMA34) |
| Step Angle:: | 1.8° |
VSM0806 8mm Micro Slider Screw Stepper Motor 2 Phase Lead Screw Stepper Motor Applied to Camera Lens
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Shaft Diameter: | 3.0mm |
| Torque: | 1.5gf.cm~2.0gf.cm |
Micro Geared Stepper Motor 10mm Medical Motor 18 Degree Step Angle Mini gear Motor
| Step Angle(degrees):: | 18° |
|---|---|
| Phase: | 2 Phase |
| Voltage: | 3.3V~12V |

