All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ brushless dc motor controller ] match 152 Products.
Low price 28BYJ48 permanent magnet PM stepper motor with 64:1 ratio gearbox
| Motor Type:: | Gearbox PM Motor |
|---|---|
| Step Angle:: | 5.625°/64 |
| Rated Voltage:: | 12V DC |
Two Phase Micro Slider Motor 5v Dc Micro Stepper Motor 8mm Linear Permanent Magnet Linear Stepper Motor Type VSM08145
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0 V |
12V DC Geared Stepper Motor Step Angle 3.25°/22.25 Chinese Wholesale Supply Low Noise Permanent Magnet Stepper Motor
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
35BYJ 12V 4 phase 5 wire variable speed stepper motor permanent magnet stepper motor
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
geared reducer stepping motor
| Type: | Gearbox Stepper Motor |
|---|---|
| Phase No.: | 4 Phases (Uni-polar) |
| Coil Resistance: | 100Ω/phase |
5VDC 8mm Length Output Worm Shaft Gearbox With 15mm Diameter PM Stepper Motor
| Motor Type: | 15mm Motor+worm Gearbox |
|---|---|
| Motor Diameter: | 15mm |
| Gear Ratio: | 21:1 To 1030:1 |
VSM0801 8mm 3.3V 2-Phase Micro Stepper Motor for Precision Instruments
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current: | 0.2A |
8mm Micro Stepper Motor 3.3V 2-Phase for Camera Lens
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 150 MA |
24BYJ48 Geared Stepper Motor with 86.4:1 Gear Ratio 5.625° Step Angle and Customizable Gear Ratio
| Type: | Gearbox Stepper Motor |
|---|---|
| Phase No.: | 4 Phases (Uni-polar) |
| Coil Resistance: | 60Ω/phase |
Waterproof 200W Electric Underwater Sea Diving RC Underwater Motor
| Frame: | 28mm(1.10in) |
|---|---|
| Horsepower: | Other |
| Input Voltage: | 24 V |

