All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ brushless dc motor controller ] match 152 Products.
7.5 Degree 12v DC Permanent Magnet Stepper Motor For Refrigerator Air Conditioning Monitor 20BYJ46
| Step Angle: | 7.5 Degree/85 |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Resistance: | 200Ω±7% |
Weight 78g Long Shaft Underwater Brushless Motor For ROV Robots Drones Underwater thrust 1.5KG
| Motor Type: | Brushless Underwater Motor |
|---|---|
| Underwater Thrust: | 1.5KG |
| Rated Power: | 100 W |
SW2216 12V-24V DC ROV Thruster Motors For Underwater Equipment Low Noise
| Model No: | SW2216 |
|---|---|
| Motor Type: | Underwater Motor |
| Weight: | 76g |
Micro 10mm stepping motor with high torque planetary gearbox stepper motor 5VDC linear motor
| Rated Voltage: | 5 V DC |
|---|---|
| Current Per Phase: | 250 MA/phase |
| Resistance / Phase: | 40±7%/phase |
SM4025 24V~36V 200~300 KV Underwater Waterproof Motor Thrust 7kg~9kg for Precision Electronic Instrument
| Model No: | SM4025 |
|---|---|
| Motor Type: | Underwater Brushless Motor |
| Weight: | 310g |
Underwater Waterproof Motor Thrust 1KG 12.5A Max Thrust 1.4kgf
| Model No.:: | 2210 A |
|---|---|
| Motor Type:: | Underwater Motor |
| Underwater Thrust:: | 1 Kg |
SW2210B Diameter 28mm Underwater Waterproof Motor For Robot With Propeller
| Model No.: | 2210B |
|---|---|
| Motor Type: | Underwater Motor |
| Underwater Thrust: | About 1kg |
Brush 5V DC Gear Motor miniature dc gear motor 20mm Small DC Stepper Motor With Gear Box
| Rated Voltage: | 5 V DC |
|---|---|
| Resistance: | 25 Ω |
| No Load Current: | <60 MA |
VSM08102 8mm Micro Stepper Motor 3.3V for Camera Lenses
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 150 MA |
VSM08248 8mm Micro Linear Stepper Motor 3.3V with Bracket
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.2A |

