All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ brushless dc motor controller ] match 152 Products.
20BY45 12V 2-Phase Stepper Motor 18 Degree 3000rpm
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.12A |
Geared Reducer M10 DC Brushed Motor 5V With M3 Lead Screw Output Shaft
| Continuous Current(A): | 0.3A |
|---|---|
| Efficiency: | 50% |
| Speed(RPM): | 20000 RPM/gear Ratio |
permanent magnet stepping motor Geared Stepper Motor Low Noise 12V 7.5 Degree 5 Wires
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
35BYJ412-C 12V High Performance HVAC/R Stepper Motor Chinese Wholesale Supply Low Noise Permanent Magnet Stepper Motor
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
4 Phase 6 Wire Permanent Magnet Stepper Motor 7.5 Degree High Torque 35mm Micro Stepper Motor
| Phase: | 4, 4 |
|---|---|
| Torque: | 100gf*cm |
| Type: | Permanent Magnet |
N10 Small DC Gear Motor Precious Metal Reversing Planetary Gear Set Micro Gear Motor
| Continuous Current(A): | 0.23( A) |
|---|---|
| Efficiency: | IE 1 |
| Speed(RPM): | 80( Rpm ) |
SM1516 15mm Stepper Motor Micro Gear Stepper Motor with Gearbox
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Torque: | 15g*cm |
| Type: | Permanent Magnet |
Geared Stepper Motor 3.25°/22.25 Degree Step Angle permanent magnet stepper motor 35BYJ412-C
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Continuous Current(a): | Customized |
| Certification: | ROHS |
High Precision 20mm 12v DC Micro Gear Stepper Motor 2 Phase 4 Wire
| Type: | Gear Stepper Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
25mm PM Mini Linear Stepping Motor 12V Captive Low Voltage Linear Actuator Stepper Motor for Office Automation
| Phase: | 2 For 4 |
|---|---|
| Shaft Diameter: | 3.0mm(0.12in) |
| Torque: | 0.5nm(0in) |

