All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ brushless dc motor controller ] match 152 Products.
White Color Miniature Dc Gear Motor , Small Electric Motors With Gearbox 30BYJ46
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
15mm Long Screw Shaft Permanent Magnet Type Stepper Motor Electrical micro stepper motor
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 3.0 V |
| Resistance: | 15 Ω ± 10% |
Mini 5VDC Permanent Magnet Stepper Motor Micro Slider Linear Screw Motor 10mm
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5V |
| Resistance: | 18Ω ± 10% |
Multiple Gear Ratio Double Stacked 15mm Stepper Motor With Worm Gearbox
| Motor Type: | 15mm Motor+worm Gearbox |
|---|---|
| Motor Diameter: | 15mm |
| Gearbox Type: | Worm Gearbox |
SM15-845G Gear Reduced Stepper Motor 15mm With Protective Case
| Motor Type: | PM Motor+gearbox+case |
|---|---|
| Motor Size: | 15 Mm Diameter |
| Step Angle: | 18°/gear Ratio |
VSM10198 Slider Stepper Motor Low Noise 39mm Stroke M2*0.4P Lead Screw 120 Grams Thrust
| Motor Type: | Stepper Motor+lead Screw+slider |
|---|---|
| Lead Screw Type: | M2*0.4P |
| Step Angle: | 18°/step |
10mm Diameter 5V PM Stepper Motor Small Size With Lead Screw for medical equipment
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw |
|---|---|
| Motor Size: | 10 Mm |
| Step Angle: | 18°/step |
VSM0652 6mm Slider Stepper Motor 5VDC 18 Degrees Step Angle M1.7*P0.3 Lead Screw
| Motor Type: | Linear PM Stepper Motor With Slider |
|---|---|
| Motor Diameter: | 6 Mm |
| Step Angle: | 18°/step |
28BYJ48 Permanent Magnet PM Stepper Motor With 64:1 Ratio Gearbox
| Motor Type: | Gearbox PM Motor |
|---|---|
| Rated Voltage: | 12V DC |
| Step Angle: | 5.625°/64 |
9V Rated Voltage Linear Stepper Motor with M3P0.5 Screw and Customizable Nuts for Precision Control
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current: | 400 MA |

