All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 4 wire stepper motor controller ] match 428 Products.
VSM0807 2 Phase 8mm Micro Slider Linear Stepper Motor Screw Motor With Bracket
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
Micro 2 Phase Pm Stepper Motor For 3.3V DC Optical Instruments Camera Lenses
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
5V slider screw linear Pm 10mm micro stepper motor 270mA for camera lens
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Voltage: | 5V DC |
| Resistance: | 15±7% Ohm/PHASE |
unipolar stepper motor 24mm Diameter Permanent Magnet Stepper Motor With Gearbox
| Step Angle: | 11.25°/32 |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Resistance: | 70Ω |
5V voltage linear stepper motor fixed shaft diameter 36mm stroke 16mm
| Phase Inductance: | 9(±10%)Ohm/20C |
|---|---|
| No. Of Phases: | 2 Phases |
| Phase Current: | 560mA |
FPC Micro Linear 2 Phase PM Stepper Motor 8mm 5V
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 5V DC |
Through Shaft Linear Stepper Motor 15 Degree Step Angle 5V Diameter 36mm
| Phase Inductance: | 9(±10%)Ohm/20C |
|---|---|
| No. Of Phases: | 2 Phases |
| Phase Current: | 560mA |
Dia 6mm Micro Stepper Motor 3.3V DC mini stepper motorFor Optical Instrument
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
Customizable stroke 15mm external drive permanent magnet linear stepper motor
| Phase Inductance: | 9(±10%)Ohm/20C |
|---|---|
| No. Of Phases: | 2 Phases |
| Phase Current: | 560mA |
24mm diameter permanent magnet stepper motor with gearbox, single pole stepper motor, gearbox gear ratio selectable
| Step Angle: | 11.25°/32 |
|---|---|
| Voltage: | 12V DC |
| Resistance: | 70 Ohm |

