All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 4 wire stepper motor controller ] match 428 Products.
3.3V 6mm Micro Stepper Motor 2 Phase 4 Wire 3000rpm
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.2A |
4 Phase 6 Wire Permanent Magnet Stepper Motor 7.5 Degree High Torque 35mm Micro Stepper Motor
| Phase: | 4, 4 |
|---|---|
| Torque: | 100gf*cm |
| Type: | Permanent Magnet |
15 mm micro slider motor 12VDC linear stepper motor 2-phase 4-wire Stepper Motor
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
Permanent Magnet Type Geared Stepper Motor 2 Phase 4 Wires 15mm
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
20BY45 10rpm Geared Stepper Motor Double Phase 4 Wire For Urine Analyzer
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
35BYG 35mm 1.8 Degree NEMA14 Hybrid Stepper Motor 2 Phase 4 Wire Stepper Motor
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Torque: | 0.02nm(0in) |
| Type: | Hybrid |
12 Volt 6 Wire Stepper Motor / High Torque Mini Motor For Medical Instrument 25BYZ
| Resistance: | 53Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2-phase |
| Type: | Permanent Magnet |
20PM Captive Permanent Magnet Linear Stepper Motor 7.5Degree Step Angle
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Step Angle(degrees): | 7.5° |
10mm Linear Motor With Lead Screw Stepper Motor With Anti Rotation Bracket
| Motor Type:: | Linear Stepper Motor |
|---|---|
| Driving Voltage:: | 5V DC |
| Step Angle:: | 18°/STEP |
20 PM Linear Stepper Motor 20mm Fixed Shaft Lead Screw Stepping Motor 5V DC Captive Shaft Linear Actuator Lead Screw
| Motor Type: | Linear Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle: | 7.5 Degree |
| Step Length: | 0.0127~0.0508 |

