All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 4 wire stepper motor controller ] match 427 Products.
Permanent Magnet Type 2 Phase 4 Wires Geared Stepper Motor 15mm Customized Current SM15-MG
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
Nema 17 Captive Type 2-phase 4-wire high torque screw stepper motor with copper nut linear actuator
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Place Of Origin: | Jiangsu, China |
NEMA 17 42mm Hybrid Stepper Motor With Planetary Gearbox
| Motor Type:: | Hybrid Stepper Motor+planetary Gearbox |
|---|---|
| Step Angle:: | 1.8°/gear Ratio |
| Motor Size:: | 42mm |
3V 12VDC Micro Stepper Motor Driver Controller With Manual Buttons
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 3~12V DC |
| Packaging Details: | Standard export package, or can be customized |
15BY high Torque 15mm Micro Stepper Motor 5vDC Customizable Metal Geared Motor
| Type: | Gear Stepper Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Certification: | ROHS |
Manual Control 3-12 V DC Bipolar Stepper Motor Driver CCYH-PM45FH
| Product: | Stepper Motor Driver |
|---|---|
| Model No.: | CCYH-PM45FH |
| Phase No.: | 2 Phases (Bipolar Stepper Motors) |
Medical Equipment Micro Stepper Motor 10mm 2 Phase 4 Wire With Lead Screw
| Type: | Geared Stepper Motor |
|---|---|
| Phase: | 2-2 |
| Current / Phase: | 0.4A |
10mm Stepper Motor 2 Phase 18° Stepper Motor With Metal Gear Box
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
Slider Linear Stepping Motor 10mm, Slider Linear Stepping Motor 5V DC, VSM1069 Linear Stepper Motor
| Motor Size:: | 10mm |
|---|---|
| Step Angle:: | 18 Degree |
| Lead Pitch:: | M2pitch 0.4mm |
SM10-42L 10mm Diameter Mini Linear Actuator Stepper Motor With Bracket And Slider
| Motor Type: | Linear Stepper Motor |
|---|---|
| Coil Resistance: | 20Ω/Phase |
| Rated Voltage: | 5V DC |

