All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 4 wire stepper motor controller ] match 427 Products.
Optional Gear Ratio 10*12 Gearbox 10mm Permanent Magnet VSM10-816G Stepper Motor
| Motor Type: | PM Stepper Motor+ Gearbox |
|---|---|
| Motor Size: | 10mm Diameter |
| Step Angle: | 18°/gear Ratio |
10mm Diameter Micro Geared Stepper Motor With Adjustable M3 Lead Screw Shaft
| Motor Type: | Gearbox Stepper Motor |
|---|---|
| Motor Size: | 10mm Diameter |
| Step Angle: | 18°/ Gear Ratio |
25mm 2 phase 3.2v Wifi Electric Thermostatic Radiator Valve Geared Stepper Motor For TRV
| Motor Type: | PM Stepper Motor With Gearbox |
|---|---|
| Motor Size: | 25mm |
| Step Angle: | 7.5°/10 |
Step angle 18 degrees precision 3.3 V DC Slider 10mm Micro Stepper Motor 2 Phase With FPC
| Motor Size: | 10mm Micro Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degrees |
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw |
SM15-816G 5V Dual Shaft Stepper Motor Lead Screw 18 Degree Step Angle
| Motor Type: | PM Stepper Motor+ Gearbox |
|---|---|
| Motor Size: | 15mm Diameter |
| Step Angle: | 18°/ Gear Ratio |
3V 5V Precious 10mm Diameter 18 Degree Step Angle Geared DC Stepper Motor With Metal Gearbox Horizontal Gear Reducer
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Torque: | 5gf*cm |
| Type: | Permanent Magnet |
36mm Micro Linear Stepper Motor 12V High Thrust Through Shaft Screw Motor
| Phase:: | 2 |
|---|---|
| Type:: | Permanent Magnet Stepper Motor |
| Current / Phase:: | 560mA |
High Precision 42mm Stepper Motor NEMA 17 Hybrid Stepper Motor
| Motor Type: | Hybrid Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle: | 0.9°or 1.8° |
| Motor Size: | 42mm(NEMA 17) |
10mm Mini Gear Box Stepper Motor Dia10 Micro Geared Stepper Motor With Lead Screw
| Type: | Permanent Magnet Geared Stepper Motor |
|---|---|
| Phase: | 2-2 |
| Current / Phase: | 0.4A |
18 ° Step Angle 10mm Diameter Micro Stepper Motor With Bracket Slider Thrust 120g
| Step Angle(degrees):: | 18 °/step |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 3.3~5V DV |

