All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 4 wire stepper motor controller ] match 428 Products.
Planetary Gearbox Micro Stepper Motor 8mm For Electronic Product
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Motor Type: | Stepper Motor With Gearbox |
| Resistance: | 14 Ω ± 8% |
2 phases Micro Electric Motor 8mm Diameter Linear Stepper Motor And Slider
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 3.3 V |
Stroke 40mm Lead Screw Linear Stepper Motor 3.3V Dia 10mm With Bracket Slider
| Step Angle(degrees):: | 18 ° |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 3.3 V DV |
M3 Screw Shaft 2 Phase 10mm Mini Gear Type Stepper Motor 18 Degree Step Angle
| Model No.:: | SM10-816G |
|---|---|
| Motor Type:: | Geared Stepper Motor |
| Step Angle:: | 18 Degree |
10mm Mini Gear Box Stepper Motor Dia10 Micro Geared Stepper Motor With Lead Screw
| Type: | Permanent Magnet Geared Stepper Motor |
|---|---|
| Phase: | 2-2 |
| Current / Phase: | 0.4A |
15mm 5VDC Electric Stepper Motor With Slider M3 lead screw 18 degreeStep angle Bi-polar 2-2 phase
| Motor Size:: | 15mm (optional 6 8 10 20 25) |
|---|---|
| Step Angle:: | 18 Degree |
| Motor Type:: | Stepper Motor With Lead Screw |
12vDC Permanent Magnet Geared Stepper Motor PM25 Micro Gearbox Motor 25mm
| Motor Type:: | Permanent Magnet Geared Stepper Motor |
|---|---|
| Driving Voltage:: | 12 V DC |
| Step Angle:: | 7.5 Degree |
5V 18° step angle high thrust 15mm diameter captive linear stepper motor
| Resistance Per Phase: | 33Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Type: | Linear Stepper Motor |
24BYJ48 Geared Stepper Motor with 86.4:1 Gear Ratio 5.625° Step Angle and Customizable Gear Ratio
| Type: | Gearbox Stepper Motor |
|---|---|
| Phase No.: | 4 Phases (Uni-polar) |
| Coil Resistance: | 60Ω/phase |
Nema 34 (86mm) hybrid ball screw stepper motor 1.8° Step Angle 4 Lead Wires Voltage 3/4.8V Current 6A
| Motor Size: | 86mm |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° |
| Voltage (V): | 3 / 4.8 |

