All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 4 wire stepper motor controller ] match 428 Products.
High Precision 35mm Planetary Gearbox Stepper Motor NEMA 14 Stepper Motor
| Motor Type:: | Hybrid Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle:: | 1.8°/gear Ratio |
| Motor Size:: | 35mm |
High Torque NEMA 23 Hybrid Stepper Motor 57mm Motor Diameter
| Motor Type: | Hybrid Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle: | 0.9°or 1.8° |
| Motor Size: | 57mm(NEMA 23) |
Small Size Slider Stepper Motor 15mm 8V Trapezoidal Screw With Hexagonal Nut Tr3*1P*2N Lead Screw
| Motor Type: | Linear Stepper Motor + Lead Screw And Nut |
|---|---|
| Motor Size: | 15 Mm Diameter |
| Step Angle: | 18° |
15mm Diameter Micro Slider Screw Length 90mm Micro Slider Stepper Motor Copper Slider With Bracket Linear Stepper Motor
| Motor Size: | 15mm (optional 6 8 10 20 25) |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degree |
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw |
3.3V VSM0806 DC POM Slider Linear Stepper Motor 15mm Travel Distance M2 Lead Screw
| Motor Type: | PM Stepper Motor+slider |
|---|---|
| Motor Size: | 8mm Diameter |
| Step Angle: | 18°/step |
VSM10152 10mm Diameter M2 Lead Screw POM Slider Linear Stepper Motor With 4 Pins FPC
| Motor Type: | Linear PM Stepper Motor With Slider |
|---|---|
| Motor Size: | 10mm Diameter |
| Step Angle: | 18 Degrees |
25mm PM Linear Motor Valve 3.3vDC High Quality Geared Stepper Motor For Valve Control
| Motor Type: | PM Stepper Motor With Gearbox |
|---|---|
| Motor Size: | 25mm |
| Step Angle: | 7.5°/10 |
Mini 10mm diameter linear stepper motor 2-phase 4-wire fixed axis micro linear motor
| Resistance: | 18Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2-2 |
| Type: | Permanent Magnet |
Stroke 40mm 3.3V Dia 10mm Lead Screw Linear Stepper Motor With Bracket Slider
| Step Angle(degrees):: | 18 Degrees |
|---|---|
| Phase: | 2 Phase |
| Voltage: | 3.3 V |
20mm NEMA8 Linear Hybrid Stepper Motor With Run Through Lead Screw Shaft
| Motor Type:: | Hybrid Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle:: | 1.8 Degree/step |
| No. Of Phases :: | 2 Phases (Bipolar) |

