All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 4 wire stepper motor controller ] match 428 Products.
20mm Stepper Motor 20BY45-135 5V DC 4 Wires With 6mm Length Shaft
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5V DC |
| Resistance: | 5Ω |
4 Wires Permanent Magnet Stepper Motor Driver High Starting Frequency SWT-201M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
SWT-201M Permanent Magnet Stepper Motor Driver High Starting Frequency 4 Wires
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
Micro Stepper Motor 18 ° Step Angle 3.3V DC mini Stepper Motor for 2 phase 4 wire stepping motor in camera small space
| Voltage: | 3.3V |
|---|---|
| Holding Torque: | 0.8g.cm/900pps |
| Insulation Resistance: | 1MΩ DC100V |
High Torque 35mm Micro Stepper Motor For 3D Printer 35mm Motor Size 4 Phases
| Model No.:: | SM35-048 |
|---|---|
| Motor Type:: | Micro Stepper Motor |
| Step Angle:: | 7.5±7% |
Microstepping Stepper Motor Driver For Hybrid Motor With Multiple Subdivisions SWT-256M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
Durable Cnc Stepper Motor Driver For Permanent Magnet Stepper Motor SWT-203M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
High Performance Micro Stepper Motor Driver Pmdc Motor Controller SWT-256M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
Hybrid Stepper Motor 2.5/4.5/3.3/4.5mH 1mA Max. @ 500V 100MΩ Min. @500Vdc
| Step Angle: | 1.8° |
|---|---|
| Lead Wires: | 4 |
| Inductance (mH): | 2.5 / 4.5 / 3.3 / 4.5 |
10mm diameter VSM1081 stepper motor 18° step angle 5V designed for gearbox
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 3~5V |
| Resistance: | 20Ω/40Ω |

