All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 4 wire stepper motor controller ] match 428 Products.
4 Lead Wires Hybrid Stepper Motor with 3/4A Current and 2.5/4.5/3.3/4.5mH Inductance
| Type: | Hybrid Stepper Motors |
|---|---|
| Voltage (V): | 2.3 / 3 / 3.1 / 3.8 |
| Ambient Temperature: | -20℃ ~ +50℃ |
NEMA 6 High Precision Two Phase 4 Wire 14mm Hybrid Stepper Motor
| Model No.: | 14HS |
|---|---|
| Motor Type: | Hybrid Stepper Motor |
| Step Angle: | 1.8°/step |
28mm Size NEMA11 Hybrid Stepper Motor 1.8 Degree Step Angle D Shaft Various Height
| Motor Type:: | Hybrid Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle:: | 1.8°/step |
| Motor Size:: | 28mm(NEMA 11) |
Planetary Gearbox Stepper Motor 35mm (NEMA 14) Square Hybrid Stepper Motor
| Motor Type:: | Hybrid Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle:: | 0.9°or 1.8° |
| Motor Size:: | 35mm(NEMA 14) |
10mm Slider Screw Stepper Motor 3.3V DC PM Micro Linear Stepper Motor for Camera Lens
| Motor Size: | 10mm |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degree |
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw |
Two Phase Bipolar Small Stepper Motor 3.3VDC 10mm Screw Stroke With Brackets
| Motor Size: | 8mm |
|---|---|
| Step Angle: | 18 °/step |
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw |
Customizable 2 Phase Stepper Motor Driver With Strong Anti - Interference SWT-201M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
10mm 2 Phase 4 Wire Micro Geared Stepper Motor With 5Vdc Metal Gear Box SM10-831G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
High Precision 20mm 12v DC Micro Gear Stepper Motor 2 Phase 4 Wire
| Type: | Gear Stepper Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
NEMA34 86mm Linear Hybrid Stepper Motor External Drive High Thrust
| Motor Type:: | Hybrid Stepper Motor |
|---|---|
| No. Of Phases: | 2 Phases (Bipolar) |
| Step Angle:: | 1.8 Degree/step |

