All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 4 wire stepper motor controller ] match 428 Products.
20mm 2.5V 2phase external drive Lead screw Hybrid Linear Stepper Motor for medical equipment
| Motor Size: | 20mm |
|---|---|
| Voltage/Phase: | 2.5 / 6.3V |
| Current/Phase: | 0.5A |
Micro Gear Stepper Motor 25PM Linear Motor For Precise Position Control 2-2phase
| Motor Type:: | Bipolar |
|---|---|
| Drive Method: | 2-2phase |
| Coil Type:: | Bipolar |
10BY Mini 5v 10mm Diameter Micro Stepper Motor PM Stepping Motor
| Model No.: | VSM1070 |
|---|---|
| Phase: | 2, 2 |
| Current / Phase: | 0.2A |
High Precision Stepper Motor 5VDC Micro Linear Stepper Motor 10mm Pm Stepper Motor With Nut For Medical Equipment
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 18 Ω ± 10% |
VSM0807C 8mm Mini Linear Stepper Motor 2 Phase 5V for Camera
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Current Per Phase: | 150mA |
| Rated Voltage: | 5.0V |
VSM0801 8mm 3.3V 2-Phase Micro Stepper Motor for Precision Instruments
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current: | 0.2A |
2 Phase Micro Gear Stepper Motor High Torque 5V Mini Gearbox Step Motor
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Shaft Diameter: | 3.0mm(0.12in) |
| Torque: | 25 G.cm(0.35oz.in) |
25BYJ 412L 3.3v Micro Dc Geared Stepper Motor 25PM Linear Geared Stepper Motors Valve for Precise Position Control
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Torque: | 50gf*cm |
| Type: | Permanent Magnet |
VSM10-816G 5V 10mm Mini Gear Box Stepper Motor Dia10 Micro Geared Stepping Motor with Lead Screw
| Gearing Arrangement: | Helical |
|---|---|
| Input Speed: | 4.74 |
| Output Speed: | 6.32 |
VSM0806 8mm Micro Slider Screw Stepper Motor 2 Phase Lead Screw Stepper Motor Applied to Camera Lens
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Shaft Diameter: | 3.0mm |
| Torque: | 1.5gf.cm~2.0gf.cm |

