All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 4 wire stepper motor controller ] match 428 Products.
Two Phase Micro Slider Motor 5v Dc Micro Stepper Motor 8mm Linear Permanent Magnet Linear Stepper Motor Type VSM08145
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0 V |
15mm Long Screw Shaft Permanent Magnet Type Stepper Motor Electrical micro stepper motor
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 3.0 V |
| Resistance: | 15 Ω ± 10% |
25mm PM Mini 12V captive low voltage linear Actuator Stepper Motor 24V mini Linear stepping motor for office automation
| Resistance: | 13Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 For 4 |
| Type: | Permanent Magnet |
Permanent Magnet Micro Slider Linear Stepper Motor NEMA8 20mm 12v Dc
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
Linear Guide Slide Rail Screw Lead Motion Permanent Magnet Stepper Motor 20mm
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
18 degree Step Angle Dc 5v Gear Reducer Stepper Motor 15mm For Fiber Fusion Splice
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
Stroke 13mm Fixed Shaft 25mm Linear Stepper Motor PM Stepper Motor
| Phase Inductance: | 70(±10%)Ohm/20C |
|---|---|
| Phase Current: | 370mA |
| Step Angle: | 7.5° |
5VDC High speed 10mm stepper motor 2-phase 4-wire mini bipolar stepper motor for medical equipment
| Ambient Temperature: | -20℃~+60℃ |
|---|---|
| Life: | ≥5000h |
| Noise: | ≤40dB |
Low Noise Reduction Gear Box Stepper Motor Permanent Magnet Stepper Motor
| Coil Type: | Bipolar |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
20mm 2.5V 2phase external drive Lead screw Hybrid Linear Stepper Motor for medical equipment
| Motor Size: | 20mm |
|---|---|
| Voltage/Phase: | 2.5 / 6.3V |
| Current/Phase: | 0.5A |

