All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 4 wire stepper motor controller ] match 428 Products.
Fixed Shaft 25mm diameter Linear Stepper Motor PM Stepper Motor Stroke 13mm
| Phase Inductance: | 70(±10%)Ohm/20C |
|---|---|
| Phase Current: | 370mA |
| Step Angle: | 7.5 Degrees |
VSM1519 15mm 2 Phase Micro Stepper Motor 3V 0.3A with Screw Shaft
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.3A |
VSM08248 8mm Micro Linear Stepper Motor 3.3V with Bracket
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.2A |
12VDC linear motor 20mm bracket motor 2-phase 4-wire slider stepper motor with plastic nut
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
15mm 2 Phase 4 Wire Micro Stepper Motor Metal Gearbox 5V 18 Degree Step Angle Geared Stepper Motor
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Torque: | 15g*cm |
| Type: | Permanent Magnet |
3000rpm Speed Micro Stepper Motor 3.3VDC PM stepper motor For Laser Instruments Lightweight
| Step Angle(degrees):: | 18 |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
High Resolution Miniature Stepper Motor / 2 Phase 3.0 V Weight 5.5 g Micro Stepper Motor
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.0 V |
Strong 8mm Electric Stepper Motors / Compact Stepper Motor 3.3 V VSM08102
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3 V |
Camera Lenses 8mm Micro Stepper Motor 2 Phase Pm Stepper Motor With Copper Gear PM08
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
18 degree 5.0V DC Lightweight 10mm Slider Stepper Motor Small Linear Screw Motor for Wearable device、Door Locks
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0 V |

