All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ micro stepper motor controller ] match 423 Products.
18 Degree Step Angle Lead Pitch M3 P 0.5mm 20mm POM Slider Stepper Motor 12VDC Lead Screw Motor 2 Phase
| Step Angle: | 18 Degree |
|---|---|
| Lead Pitch: | M3 P 0.5mm |
| Driving Voltage: | 12 VDC |
Micro 8mm Diameter 18 Degrees Step Angle Linear Stepper Motor With M2 Lead Screw
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Torque: | 5gf*cm |
| Type: | Permanent Magnet |
VSM0632 6mm Dual Shaft Stepper Motor , Powerful Stepper Motor For Projector
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 4.6V |
30byj46 12V 4 Phase 5 Wires 7.5° Geared Stepper Motor Chinese Wholesale Supply Low Noise Permanent Magnet Stepper Motor
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
Micro Geared Stepper Motor 10mm 5 Voltage Linear Stepper Motor OEM / ODM Available VSM10157-10G8D
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
12V DC Geared Stepper Motor Step Angle 3.25°/22.25 Chinese Wholesale Supply Low Noise Permanent Magnet Stepper Motor
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
5V DC 10mm High Torque Stepper Motor With Worm Mini Gear Box 12V
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
15mm Motor+Worm Gearbox Geared Stepper Motor for Robotics、Industrial Use、Automation
| Motor Diameter: | 15mm |
|---|---|
| Motor Type: | 15mm Motor+worm Gearbox |
| Gearbox Ratio: | 21:1 To 1030:1 |
10mm Micro Sliding Screw Permanent Magnet Linear Stepper Motor
| Step Angle(degrees):: | 18 ° |
|---|---|
| Phase: | 2 Phase |
| Voltage: | 3.3V CD |
25mm Linear Stepper Motor 7.5 Degree 13mm Stroke
| Motor Diameter: | 25mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 5V |
| Power: | 3.85W |

