All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ micro stepper motor controller ] match 423 Products.
10Ω/31Ω Micro Gear Stepper Motor with 15mm Motor+Worm Gearbox
| Rated Voltage: | 5V DC |
|---|---|
| Motor Type: | 15mm Motor+worm Gearbox |
| Coil Resistance: | 10Ω/31Ω(single Motor) |
Two Phase 5V Slider Linear Stepper Motor OEM & ODM SERVICE Available VSM1068
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0 V |
High Resolution Rotary Stepper Motor Permanent Magnet 10mm Easy To Control VSM1041
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5 V |
18 Degree Step Angle Linear Stepper Motor CW/CCW Rotation VSM1065
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5 V |
0.15A 8mm Camera Micro Slider Stepper Motor , Micro 3.3 V DC 8mm lead screw Stepper Motor VSM08102
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
Micro Slider 3.3V DC Screw Stepper Motor 18 Degree Step Angle
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
10mm 2 Phase 4 Wire Mini Dc Geared Stepper Motor For Ip Camera 40 Ohm DC 5.0V
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
2 Phase 8mm Diameter 18 Degree Step Angle Micro Slider Linear Stepper Motor With Bracket
| Step Angle(degrees):: | 18°/Phase |
|---|---|
| Phase: | 2 Phase |
| Voltage: | 3.3V DC |
2 Phase 20mm Miniature Slider Screw Stepper Motor 12V DC
| Motor Diameter: | 20mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 12V DC |
| Coil Resistance: | 20±10%ohm/phase(20℃) |
2 Phase 18 Degree 20mm Linear Stepper Motor with Plastic Slider
| Motor Diameter: | 20mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 12 V DC |
| Coil Resistance: | 30±10% Ohm/PHASE(20℃) |

