All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ micro stepper motor controller ] match 423 Products.
For camera motor Slider Stepper Motor 8mm 3.3v mini lead screw motor VSM08102
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
permanent magnet stepping motor Geared Stepper Motor Low Noise 12V 7.5 Degree 5 Wires
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
30BYJ46 Low Noise Permanent Magnet Stepper Motor with I Cut Shaft 12V 7.5 °/82.25 Step Angle $0.8~3/unit
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
30BYJ46 Low Noise Permanent Magnet Stepper Motor with I Cut Shaft 12V 7.5 °/82.25 Step Angle $0.8~3/unit
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
3.3V~5V 10mm Micro Slider Stepper Motor Of Camera Lens motor VSM10152
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
3.3V 8mm Liner Slider Stepper Motor With Bracket Easy To Control linear stepping motor VSM0806
| Certification: | CE ROHS FCC BQB |
|---|---|
| Type: | 2 Phase |
| Step Angel: | 18 |
Micro Dc Geared Stepper Motor 25PM Linear Motor Valve For Precise Position Control 25BYJ 412L
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
9V DC Pm stepper motor 15mm miniature stepper motor with linear screw nut slider for DIY engraving machine
| Phase: | 2 Phases |
|---|---|
| Voltage: | 9V DC |
| Resistance: | 15±10% Ohm/PHASE(20℃) |
10mm Micro Permanent Magnet Linear Stepper Motor With Screw Slider
| Step Angle(degrees):: | 10 Degrees |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
Mini Slider Screw Permanent Magnet Linear Stepper Motor For Camera Lens
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |

