All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ high torque stepper motor ] match 548 Products.
10*12mm Polygon Stepper Motor Gear Reducer Customized Shaft
| Material: | Metal |
|---|---|
| Size: | 10mm*12mm |
| Gear Ratio: | Optional |
18 Degree Step Angle Chinese Manufacturer Of 2-phase 5V DC Micro Stepper Motors
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V DC |
High precision 2 phase 4 wire 18 degree step angle 8mm micro stepper motor
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| No.of Phase: | 2 Phase |
| Voltage: | 3.3V DC |
8mm Micro Stepper Motor 2 Phase 3.3V 18 Degree with Plastic Slider
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.3A |
VSM1519 15mm 2 Phase Micro Stepper Motor 3V 0.3A with Screw Shaft
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.3A |
VSM08248 8mm Micro Linear Stepper Motor 3.3V with Bracket
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.2A |
VSM08102 8mm Micro Stepper Motor Lens 3.3V 2-Phase Linear Actuator
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 150 MA |
3.3 v DC 10mm Mini Slider Screw Stepper Motor 18° Step Angle linear stepping motor VSM1069
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
8mm 3.3v 16Ω stroke slider 40mm linear stepper motor with bracket and screw for Optical instruments
| Step Angle: | 18° |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Current / Phase: | 0.25A |
Medical Equipment Electric Stepper Motors , 15mm micro Double Stepper Motor dc motor permanent magnet VSM15P-231
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 10 Ω ± 10% |

