All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ high torque stepper motor ] match 549 Products.
6mm 270mA 18 Degree Step Angle Micro Stepper Motor for Optical Instruments and Camera Lenses
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Current Per Phase: | 270mA |
| Motor Outer Diameter: | 6mm |
12V High Torque 25mm Small Dc Motor Micro Linear Stepper Motor 2 Phase Linear Drive Motor with Lead Screw
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Torque: | 75gf*cm |
| Type: | Permanent Magnet |
15mm 2 Phase 4 Wire Micro Stepper Motor Metal Gearbox 5V 18 Degree Step Angle Geared Stepper Motor
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Torque: | 15g*cm |
| Type: | Permanent Magnet |
VSM10-816G 5V 10mm Mini Gear Box Stepper Motor Dia10 Micro Geared Stepping Motor with Lead Screw
| Gearing Arrangement: | Helical |
|---|---|
| Input Speed: | 4.74 |
| Output Speed: | 6.32 |
35BYG 35mm 1.8 Degree NEMA14 Hybrid Stepper Motor 2 Phase 4 Wire Stepper Motor
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Torque: | 0.02nm(0in) |
| Type: | Hybrid |
10mm Micro Stepper Motor 5V 2 Phase PM Stepper Motor For Intelligent Security VSM1062
| Step Angle(degrees):: | 18 |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
12V Four Wire Stepper Motor , PM 1/64 Small Reduction Stepper Motor
| Step Angle: | 11.25 Degree/64 |
|---|---|
| Voltage: | 5V~12v |
| Resistance: | 100Ω |
10mm Pm Stepper Motor 250mA /2 Phase Tiny Micro Stepper Motor / Industrial Stepper Motor VSM1062
| Step Angle(degrees):: | 18 |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
8mm Metal Slider Stepper Motor With Bracket Permanent Magnet Type VSM0807
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0V |
10mm micro slider linear stepping motor screw motor with5v dc bracket stepper motor SM10198
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |

