All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ high torque stepper motor ] match 549 Products.
Nema 8 (20mm) hybrid ball screw stepper motor 1.8° Step Angle Voltage 2.5 / 6.3V Current 0.5A,4 Lead Wires
| Motor Size: | 20mm |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° |
| Voltage (V): | 2.5 / 6.3 |
20mm PM Micro Linear Stepper Motor 12VDC Captive High Precision Linear Motor
| Phase:: | 2 For 4 |
|---|---|
| Current / Phase:: | 385mA |
| Voltage:: | 5V DC |
6mm Micro Slider Linear Stepper Motor Screw Motor With Bracket Stepper Motor
| Model No.: | VSM0632 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current / Phase: | 100mA |
8mm Micro Linear Stepper Motor 3.3V DC with Bracket
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.2A |
High Precision NEMA 14 Stepper Motor , 35mm Small Dc Electric Motors 35BYG301-18A
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
60mA 15mm Permanent Magnet Stepper Motor With Metal Gearbox 18 Degree SM1516
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 8 Ω ± 10% |
Hybrid Two Phase Small Position Control Stepper Motor Nema14 35BYG301-18A
| Step Angle: | 1.8° |
|---|---|
| Type: | Hybrid |
| Phase: | 2 |
15mm 5v Lead Screw Stepper Motor 45mm Effective Stroke Linear Actuator
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
NEMA 8 20mm 12v Dc Pm Printer Mini Linear Stepper Motor 2 Phase 4 Wire With metal slider
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
5V Bipolar Stepper Motor 15mm With Metal Gearbox Gear Ratio 10:1~350:1
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 10 Ω ± 10% |

