All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 4 wire stepper motor controller ] match 428 Products.
Nema 14 35mm Hybrid Ball Screw Stepper Motor 1.8° Step Angle Voltage 1.4 / 2.9V Current 1.5A,4 Lead Wires
| Motor Size: | 35mm |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° |
| Voltage (V): | 1.4 / 2.9 |
10mm Mini Stepping Motor 2 Phase 4 Wire Stepper Motor With Copper Nut Applied To Precision Medical Equipment
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 10 Ω ± 10% |
15mm 2 Phase 6V DC Micro Linear Screw Stepper Motor SM15-45L
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Current Per Phase: | 0.4A |
| Rated Voltage: | 6V DC |
VSM08102 8mm Micro Stepper Motor 3.3V for Camera Lenses
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 150 MA |
20BY45 12V 2-Phase Stepper Motor 18 Degree 3000rpm
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.12A |
15mm 2 Phase 4 Wires Geared Stepper Motor with 18 Degree Step Angle and 5 VDC
| Motor Diameter: | 15mm |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Wires: | 4 |
3.3V 8mm 2 Phase 4 Wire 18 Degree Micro Stepper Motor for Camera Lens
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Torque: | 3g*cm |
| Type: | Permanent Magnet |
25mm PM Mini Linear Stepping Motor 12V Captive Low Voltage Linear Actuator Stepper Motor for Office Automation
| Phase: | 2 For 4 |
|---|---|
| Shaft Diameter: | 3.0mm(0.12in) |
| Torque: | 0.5nm(0in) |
High Precision 20mm Linear Stepper Motor 6V 12V 2 Phases 18° RoHS Certificated
| Resistance: | 21Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Type: | Permanent Magnet |
2 Phase 10mm Slider Stepper Motor 18° Full Step Drive For Position Control、Precision medical devices 、Automatic door
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |

