All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ micro stepper motor controller ] match 423 Products.
High Resolution Miniature Stepper Motor / 2 Phase 3.0 V Weight 5.5 g Micro Stepper Motor
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.0 V |
2 Phase 4 Wire 10mm Micro Slider Stepper Motor 3.0V DC With Connecting Wire
| Step Angle(degrees):: | 18° |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 3.0V DC |
10mm Micro Stepper Motor With Screw Slider 2 Phase Stepper Motor
| Step Angle(degrees):: | 18° |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 3.0V DC |
VSM0806 8mm Micro Slider Screw Stepper Motor 2 Phase Lead Screw Stepper Motor Applied to Camera Lens
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Shaft Diameter: | 3.0mm |
| Torque: | 1.5gf.cm~2.0gf.cm |
Two Phase Micro Slider Motor 5v Dc Micro Stepper Motor 8mm Linear Permanent Magnet Linear Stepper Motor Type VSM08145
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0 V |
VSM08248 8mm Micro Linear Stepper Motor 3.3V with Bracket
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.2A |
15mm Long Screw Shaft Permanent Magnet Type Stepper Motor Electrical micro stepper motor
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 3.0 V |
| Resistance: | 15 Ω ± 10% |
15mm Screw Slider 2 Phase Permanent Magnet Stepper Motor with 385mA Current and 0.02mm Resolution
| Motor Diameter: | 15mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 6V DC |
| Coil Resistance: | 15±10% Ohm/PHASE(20℃) |
15mm 9V DC Miniature Slider Screw Stepper Motor with 0.02mm Displacement Resolution and 2 Phase Precision
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Current Per Phase: | 385mA |
| Motor Diameter: | 15mm |
2 Phase Micro Gear Stepper Motor High Torque 5V Mini Gearbox Step Motor
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Shaft Diameter: | 3.0mm(0.12in) |
| Torque: | 25 G.cm(0.35oz.in) |

