All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ micro stepper motor controller ] match 423 Products.
miniature stepper motor 10mm Micro Stepper Motor 2 Phase linear slider motor
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 4.6V |
High Precision Micro Stepper Motor OEM / ODM Available 8mm 2 Phase 4 Wire
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
2 Phase 4 Wire Micro Stepper Motor 5.0 VDC Bipolar Drive Mode 10mm pm VSM1070
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0 V |
18 Degree Step Angle 15mm Micro Stepper Motor With Screw Slider Stepper Motor
| Phase: | 2 Phases |
|---|---|
| Voltage: | 12V DC |
| Resistance: | 15Ω±10% |
3.3V 6mm Micro Stepper Motor 2 Phase 4 Wire 3000rpm
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.2A |
2 Phase Micro Stepper Motor 8mm Diameter For Camera Lens And Door Lock
| Motor Diameter: | 8mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 3.3V DC(Driver Lc:L6219) |
| No. Of Phases: | 2 Phases |
Bipolar Drive 400 mA Screw Slider Stepper Motor 6V DC Pm Micro Stepper Motor
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 Phases |
3.3V 8mm 2 Phase 4 Wire 18 Degree Micro Stepper Motor for Camera Lens
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Torque: | 3g*cm |
| Type: | Permanent Magnet |
Slider Linear Stepping Motor 10mm, Slider Linear Stepping Motor 5V DC, VSM1069 Linear Stepper Motor
| Motor Size:: | 10mm |
|---|---|
| Step Angle:: | 18 Degree |
| Lead Pitch:: | M2pitch 0.4mm |
Vic-Tech 2 Phase 4 Wire Stepper Motor , 3.3V DV Stepping Motor 8mm
| Type: | 3.3 V Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle(degrees):: | 18° |
| Voltage:: | 3.3V DC |

