All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ m3 screw gearbox stepper motor ] match 95 Products.
12GB 15mm micro gear box 10*9 mm square metal 10mm micro gearbox for DC motor and Stepper motor
| Material: | Metal |
|---|---|
| Size: | 10mm*9mm |
| Gear Ratio: | 1:3 |
Inline 8GB Mini Planetary Gearbox 8*6 Mm DC Stepper Motor Parts Long Lifespan Gear Ratio 1:3
| Material: | Metal |
|---|---|
| Size: | 8mm*6mm |
| Gear Ratio: | 1:3 |
8*6 Mm Polygon Stepper Motor Gear Reduction Box Customized Shaft Standard
| Material: | Metal |
|---|---|
| Size: | 8mm*6mm |
| Gear Ratio: | 1:3 |
10mm Diameter Micro Geared Stepper Motor With Adjustable M3 Lead Screw Shaft
| Motor Type: | Gearbox Stepper Motor |
|---|---|
| Motor Size: | 10mm Diameter |
| Step Angle: | 18°/ Gear Ratio |
20BYJ26 Bipolar Permanent Magnet Stepper Motor 5V With Plastic Gearbox And 4 Cables
| Type: | Gearbox Stepper Motor |
|---|---|
| Phase No.: | 2 Phases(Bipolar) |
| Coil Resistance: | 40Ω/phase |
SM15-816G 5V Dual Shaft Stepper Motor Lead Screw 18 Degree Step Angle
| Motor Type: | PM Stepper Motor+ Gearbox |
|---|---|
| Motor Size: | 15mm Diameter |
| Step Angle: | 18°/ Gear Ratio |
SM08-GB10 8mm diameter bipolar stepper motor with D shaft gearbox
| Gearbox Type: | 10*8 Mm Gearbox |
|---|---|
| Gearbox Ratio: | 20:1~250:1 |
| Motor Type: | Bipolar Stepper Motor |
10mm Diameter 5V PM Stepper Motor Small Size With Lead Screw for medical equipment
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw |
|---|---|
| Motor Size: | 10 Mm |
| Step Angle: | 18°/step |
10mm Mini Gear Motor with 150 mA Current 3.3V~12V Voltage and 40Ω±7% Resistance 2 Phase Stepper Motor
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 150 MA |
High Precision 20mm 12v DC Micro Gear Stepper Motor 2 Phase 4 Wire
| Type: | Gear Stepper Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |

