All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ m3 screw gearbox stepper motor ] match 95 Products.
8mm Mini PM Stepper Motor With 10mm*8mm Gearbox 18 Degree Step Angle D-Axis Or M3 Screw
| Motor Type:: | Bipolar |
|---|---|
| Step Angle:: | 18 Degree |
| No. Of Phases:: | 2 Phases |
M3 Screw Shaft 2 Phase 10mm Mini Gear Type Stepper Motor 18 Degree Step Angle
| Model No.:: | SM10-816G |
|---|---|
| Motor Type:: | Geared Stepper Motor |
| Step Angle:: | 18 Degree |
High Torque 12v Dc Motor Geared Stepper Motor With m3 Screw Chinese Wholesale Supply Low Noise Permanent Magnet Stepper
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
24BYJ48 Geared Stepper Motor with 86.4:1 Gear Ratio 5.625° Step Angle and Customizable Gear Ratio
| Type: | Gearbox Stepper Motor |
|---|---|
| Phase No.: | 4 Phases (Uni-polar) |
| Coil Resistance: | 60Ω/phase |
10-817G 10mm Stepper Motor With 1024GB Horizontal Gearbox Shaft Type
| Motor Type:: | 10mm Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle:: | 18 Degrees/gear Ratio |
| No. Of Phases: | 2 Phases (Bipolar) |
Optional Gear Ratio 10*12 Gearbox 10mm Permanent Magnet VSM10-816G Stepper Motor
| Motor Type: | PM Stepper Motor+ Gearbox |
|---|---|
| Motor Size: | 10mm Diameter |
| Step Angle: | 18°/gear Ratio |
High Torque Hybrid NEMA 14 small worm gearbox tepper motor with Planetary Gearbox Encoder
| Gearbox Type: | 35mm Hrbrid Stepper Motor |
|---|---|
| Type: | Gear Motor |
| Gear Ratio: | 133:1 |
Gearbox Bipolar Stepper Motor With 2:1 To 1000:1 Gear Ratio Reducer D Output Shaft
| Gearbox Type: | 10*12mm Gearbox |
|---|---|
| Gearbox Ratio: | 2:1~1000:1 |
| Motor Type: | Bipolar Stepper Motor |
50BYJ46-6 50mm Size BYJ Stepper Motor 33:1 Gearbox Reduction Ratio
| Motor Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Phase No.: | Permanent Magnet |
| Coil Resistance: | 23Ω/phase |
50BYJ46-6 50mm Diameter 5V DC Bipolar Permanent Magnet Gearbox stepper motor
| Step Angle: | 15° |
|---|---|
| Voltage: | 15 V DC |
| Resistance: | 23 Ω ± 7% |

