All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ m3 screw gearbox stepper motor ] match 95 Products.
8mm Small Geared Stepper Motor China Supplier 3.3v DC High Precision Stepper Motor VSM08-016-10G25M3
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
High Performance 3 V 18 Degree 2 Phase Geared Stepper Motor With Ratio 1:100 Metal Gear Box
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
Customized Reduction Ratio Geared Stepper Motor For Intelligent Security Products SM15-MG
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
15BY45 5V Gear Ratio 1:50 Plastic Gear 15mm Geared Stepper Motor 2 Phase 4 Wires 18°Stepper Motor With Gear Box
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
High Efficiency 12v Dc Metal Geared Stepper Motor 7.5 Step Angle PM ROHS Certification
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
13GR 15mm Low Speed High Torque Gearbox , 15*11 Mm Round Small Motor Gearbox
| Material: | Metal |
|---|---|
| Size: | 10mm*9mm |
| Gear Ratio: | 1:3 |
24GB 10mm Micro Gearbox For Micro Gear Reducer Motors Diameter 24*10 Mm
| Material: | Metal |
|---|---|
| Size: | 24mm*10mm |
| Gear Ratio: | 50 100 150 200 350 380 500 700 1000 |
10*12mm Polygon Stepper Motor Gear Reducer Customized Shaft
| Material: | Metal |
|---|---|
| Size: | 10mm*12mm |
| Gear Ratio: | Optional |
50BYJ46-6 15V DC Permanent Magnet Stepper Motor with 15° Step Angle and 33.3:1 Gear Ratio
| Drive Method: | 2-2 Phase |
|---|---|
| Resistance: | 23Ω±7%/phase |
| Step Angle: | 15° |
Lightweight 12GB Micro Gearbox For Miniature Gear Reducer Motor 10*9 Mm
| Material: | Metal |
|---|---|
| Size: | 10mm*9mm |
| Gear Ratio: | 1:3 |

