All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ m3 screw gearbox stepper motor ] match 95 Products.
2 Phase 4 Wires 10mm Micro Metal Gearmotor Stepper Motor With Metal Gear Box SM10-817G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
5 Volt 10mm Micro Stepper Motor , Compact 2 Phase 4 Wire Customized Dc Geared Motor VSM10-816G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
ROHS 5V 10mm Mini Gear Motor , 2 Phase 18° Pm Stepper Motor VSM10-816G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
Low Noise Mini Dc Gear Motor / 2 Phase Bipolar Stepper Motor With FPC SM10157
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
10GF 8mm Metal Micro Gearbox 10*8 Mm For DC Motor And Stepper Motor
| Material: | Metal |
|---|---|
| Size: | 10mm*8mm |
| Gear Ratio: | 1:3 |
24GB 10mm Micro Gearbox Diameter 24*10mm Gear Ratio 50-1000 For Micro Gear Motor
| Material: | Metal |
|---|---|
| Size: | 24mm*10mm |
| Gear Ratio: | 50 100 150 200 350 380 500 700 1000 |
10mm Mini Stepping Motor 2 Phase 4 Wire Stepper Motor With Copper Nut Applied To Precision Medical Equipment
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 10 Ω ± 10% |
12V DC Metal Gear Motor Pm Motor For Biomedical Analyzer , Long Life Time
| Construction: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Certification: | ROHS |
| Voltage(v): | 12V DC |
geared reducer stepping motor
| Type: | Gearbox Stepper Motor |
|---|---|
| Phase No.: | 4 Phases (Uni-polar) |
| Coil Resistance: | 100Ω/phase |
28mm 28BYJ48 Unipolar 4 phases 64:1 ratio geared reducer stepping motor
| Type: | Gearbox Stepper Motor |
|---|---|
| Phase No.: | 4 Phases (Uni-polar) |
| Coil Resistance: | 100Ω/phase |

