All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ high torque stepper motor ] match 549 Products.
Permanent Magnet Micro Slider Linear Stepper Motor NEMA8 20mm 12v Dc
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
Linear Guide Slide Rail Screw Lead Motion Permanent Magnet Stepper Motor 20mm
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
Output Shaft Customized 20mm Stepper Motor And Worm Gearbox
| Step Angle: | 18 Degrees |
|---|---|
| Voltage: | 12 V |
| Resistance: | 20 Ω ± 10% |
Nema 14 35mm Hybrid Ball Screw Stepper Motor 1.8° Step Angle Voltage 1.4 / 2.9V Current 1.5A,4 Lead Wires
| Motor Size: | 35mm |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° |
| Voltage (V): | 1.4 / 2.9 |
10mm Mini Gear Motor with 150 mA Current 3.3V~12V Voltage and 40Ω±7% Resistance 2 Phase Stepper Motor
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 150 MA |
20mm diameter 12V DC 18 degrees step angle bipolar stepper motor with customizable options and gearbox assembly
| Step Angle(degrees):: | 18 |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 12V DC |
SM1516 15mm Stepper Motor Micro Gear Stepper Motor with Gearbox
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Torque: | 15g*cm |
| Type: | Permanent Magnet |
8mm Diameter 18 Degree Step Angle Linear Stepper Motor With M2 Lead Screw
| Step Angle(degrees):: | 18 |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
miniature stepper motor 10mm Micro Stepper Motor 2 Phase linear slider motor
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 4.6V |
18 Degree Step Angle miniature gear motor 10mm DiameterGearbox Stepper Motor
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Resistance: | 40 Ω ± 10% |
| Gear Ratio: | 10:1 |

