All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 4 wire stepper motor controller ] match 428 Products.
PM External Drive 25mm Linear Actuation 2 Phase Stepper Motor 12V Integrated Lead Screw stepper linear motr
| Resistance: | 13Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 For 4 |
| Type: | Permanent Magnet |
VSM0806 3.3V 150mA Bipolar High Precision 2 Phase Stepper Motor with 0.4mm Pitch for Precision Control
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3 V |
SM1567A Copper Nut Lead Screw Linear Stepper Motor 15mm Diameter With Bracket 18 Degree $3~$11/Unit
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
20mm PM Micro Linear Stepper Motor 12VDC Captive High Precision Linear Motor
| Phase:: | 2 For 4 |
|---|---|
| Current / Phase:: | 385mA |
| Voltage:: | 5V DC |
High Speed 2 Phase 4 Wire Micro Stepper Motor 6mm Pm Stepper Motor Long Life Span VSM0613
| Model No.: | VSM0613 |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Current / Phase: | 0.2A |
10mm Micro Stepper Motor With Screw Slider 2 Phase Stepper Motor
| Step Angle(degrees):: | 18° |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 3.0V DC |
18 Degree Step Angle Lead Pitch M3 P 0.5mm 20mm POM Slider Stepper Motor 12VDC Lead Screw Motor 2 Phase
| Step Angle: | 18 Degree |
|---|---|
| Lead Pitch: | M3 P 0.5mm |
| Driving Voltage: | 12 VDC |
8mm Diameter 2-phase 4-wire Micro Stepper Motor with 385mA Current and 18 Degree Step Angle for Precision Applications
| Motor Diameter: | 8mm |
|---|---|
| Motor Height: | 9.2mm |
| Shaft Diameter: | 0.8mm |
8mm Micro Stepper Motor 2 Phase 4 Wire Mini Stepper Motor With Copper Gear For Camera Lenses Pm08
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
8mm Lightweight Permanent Magnet Stepper Motor CW/CCW Rotation VSM08145
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0 V |

