All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 4 wire stepper motor controller ] match 428 Products.
12VDC High Torque 35mm Geared Stepper Motor 7.5 ° 2 Phase For Medical Analyzer Equipment
| Motor Type:: | Permanent Magnet Geared Stepper Moto |
|---|---|
| Driving Voltage:: | 12 V DC |
| Step Angle:: | 7.5 Degree |
20mm Diameter 385mA Current 8V Rated Voltage Micro Stepper Motor for Urine Analyzer
| Motor Diameter: | 20mm |
|---|---|
| Motor Length: | 18mm |
| Reduction Box Length: | 16.0mm, 17.5mm, 19mm, 20.5mm |
24V 5 Lead Wires Low Noise Permanent Magnet Stepper Motor For Saliva Analyzer、Blood Analyzer、Welding Machine
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
Custom-made Self-Locking Linear Stepper Motor with 0.025mm Step Size and 13mm Stroke
| Phase Inductance: | 9(±10%)Ohm/20C |
|---|---|
| No. Of Phases: | 2 Phases |
| Maximum Thrust: | 10N |
China Supplier 5vDC Security System Micro 15mm Stepper Motor With Gear Motor for Saliva Analyzer Blood Analyzer
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
3D Printer Printer Stepper Motor , 5v Dc Gear Reduction Motor Customizable for Saliva Analyzer Blood Analyzer,ect
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
5V Dc Low Speed Dc Small Geared Stepper Motor 10 Mm Planetary Gearbox VSM10-IG64
| Voltage: | 5V |
|---|---|
| Type: | DC Motor |
| Usage: | Door Locks And 3D Printers |
High Speed 2 Phase 4 Wire Micro Stepper Motor 6mm Pm Stepper Motor Long Life Span $2~$5/Unit
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
PM External Drive 25mm Linear Actuation 2 Phase Stepper Motor 12V Integrated Lead Screw stepper $6.5~$30/Unit
| Resistance: | 13Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 For 4 |
| Type: | Permanent Magnet |
15MM Micro Stepper Motor 2-Phase 4-Wire 18 Degree Permanent Magnet With Spiral Shaft
| Model No.: | VSM1519 |
|---|---|
| Phase: | 2, 2 |
| Current / Phase: | 0.2A |

