All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ m3 screw gearbox stepper motor ] match 95 Products.
24mm 24BYJ48 Unipolar 4 phases 86.4:1 ratio geared reducer stepping motor
| Type: | Gearbox Stepper Motor |
|---|---|
| Phase No.: | 4 Phases (Uni-polar) |
| Coil Resistance: | 60Ω/phase |
Micro M10 Brushed DC Motor With Gearbox Reducer 5V Lead Screw Shaft M3*0.5P $2.5~6/unit
| Type: | M10 Brushed DC Motor |
|---|---|
| Gearbox Type: | GM10 (8*10mm) |
| Output Shaft Type: | M3*0.5P |
NEMA 14 High Torque Hybrid Stepping Planetary Gearbox Motor 5V 12V 35mm
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
2 Phase 4 Wires 10mm Micro Metal Gearmotor Stepper Motor With encoder
| Type: | Gear Motor With Encoder |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
10mm 2 Phase 18° Step Angle Micro Metal Gearmotor Stepper Motor With encoder
| Type: | Gear Motor With Encoder |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | PM |
5V DC Metal Geared Motor ,CW/CCW Directions Miniature Electric Motors With Gearbox VSM15-816G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
5V 10mm Miniature Dc Gearmotor / High Torque Micro Motor VSM10-816G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
Two Phase Four Wires Micro Electric Motor / Metal Gear Dc Motor SM10-831G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
High Torque small electric motor DC Worm Gear Motor DIY Mini Gear Motor 24V with Gear Box
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Certification: | ROHS |
| Voltage: | 24V DC |
13GR Micro Electric Motor Gearbox / Metal Gear Reducer Box 15*11 Mm
| Material: | Metal |
|---|---|
| Size: | 10mm*9mm |
| Gear Ratio: | 1:3 |

