All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ full step drive stepper motor ] match 486 Products.
8mm Micro Linear Stepper Motor 3.3V DC with Bracket
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.2A |
15mm 2 Phase 4 Wires Geared Stepper Motor with 18 Degree Step Angle and 5 VDC
| Motor Diameter: | 15mm |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Wires: | 4 |
SM20-21L-T Linear Stepper Motor 2 Phase 12V Rated Voltage and 18° step for Precision Control
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18 ° |
| Phase: | 2 Phases |
SM15-80L-T 15 mm 18 Degrees Step Angle M3 Lead Screw Linear Stepper Motor with Brass Slider
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Torque: | 15g*cm |
| Type: | Permanent Magnet |
25mm PM Mini Linear Stepping Motor 12V Captive Low Voltage Linear Actuator Stepper Motor for Office Automation
| Phase: | 2 For 4 |
|---|---|
| Shaft Diameter: | 3.0mm(0.12in) |
| Torque: | 0.5nm(0in) |
3.3 v DC 10mm Mini Slider Screw Stepper Motor 18° Step Angle linear stepping motor VSM1069
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
18° Step angle Weight 40g Mini Linear Stepper Motor For Medical Device Precision Instrument 25BYZ-A013-C
| Resistance: | 53Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Type: | Permanent Magnet |
8mm Metal Slider Stepper Motor With Bracket Permanent Magnet Type VSM0807
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0V |
2 Phase Durable 35mm NEMA14 Hybrid Stepper Motor 35mm 1.8 ° Step Angle Holding Torque 1300g.cm
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1300g.cm |
| Phase: | 2 |
High Torque Nema 14 Stepper Motor / 35mm Stepper Motor 0.5A Current 35HS34
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1300g.cm |
| Phase: | 2 |

