All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ full step drive stepper motor ] match 486 Products.
VSM0807 2 Phase 8mm Micro Slider Linear Stepper Motor Screw Motor With Bracket
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
8mm Micro Stepper Motor 2 Phase 5V 18 Degree Step Angle Pm Stepper Motor
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 5 V |
Linear Guide Slide Rail Screw Lead Motion Permanent Magnet Stepper Motor 20mm
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
8mm Diameter 18 Degree Step Angle Linear Stepper Motor With M2 Lead Screw
| Step Angle(degrees):: | 18 |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
42mm Hybrid Linear Stepper Motors
| Step Angle: | 0.9° |
|---|---|
| Temperature Rise: | 80℃max |
| Ambient Temperature: | -20℃~+50℃ |
6mm Micro Slider Linear Stepper Motor Screw Motor With Bracket Stepper Motor
| Model No.: | VSM0632 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current / Phase: | 100mA |
20mm Permanent Magnet 12V Micro Stepper Motor For Medical Equipment Surveillance Cameras
| Model No.: | 20BY45-53 |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Current / Phase: | 0.12A |
Through Shaft 12V 36mm Linear Stepper Motor 15 Degree Step Angle
| No. Of Phases: | 2 Phases |
|---|---|
| Phase Current: | 230mA |
| Power: | 5.6W |
20BYJ46 PM Stepper Motor 5V DC 18 Degree Step Angle 2 Phase Stepper Motor
| Step Angle: | 18 Degrees |
|---|---|
| Voltage: | 5 V DC |
| Resistance: | 9 Ω±10% |
8mm Micro Linear Stepper Motor 3.3V DC with Bracket
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.2A |

