All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ full step drive stepper motor ] match 486 Products.
Nema 14 35mm Hybrid Ball Screw Stepper Motor 1.8° Step Angle Voltage 1.4 / 2.9V Current 1.5A,4 Lead Wires
| Motor Size: | 35mm |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° |
| Voltage (V): | 1.4 / 2.9 |
2 Phase 4 Wire 10mm Micro Slider Stepper Motor 3.0V DC With Connecting Wire
| Step Angle(degrees):: | 18° |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 3.0V DC |
High precision 2 phase 4 wire 18 degree step angle 8mm micro stepper motor
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| No.of Phase: | 2 Phase |
| Voltage: | 3.3V DC |
VSM10-816G 5V 10mm Mini Gear Box Stepper Motor Dia10 Micro Geared Stepping Motor with Lead Screw
| Gearing Arrangement: | Helical |
|---|---|
| Input Speed: | 4.74 |
| Output Speed: | 6.32 |
VSM0806 8mm Micro Slider Screw Stepper Motor 2 Phase Lead Screw Stepper Motor Applied to Camera Lens
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Shaft Diameter: | 3.0mm |
| Torque: | 1.5gf.cm~2.0gf.cm |
High Torque Nema 17 Gearbox Motor 42mm High Precision Geared Gear Reducer Stepper Motor for 3d Printer
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Shaft Diameter: | 8mm(0.31in) |
| Torque: | 0.2 Nm(0in) |
10mm 5V 2 Phase 280mA/Phase PM Stepper Motor For Camera Lenses 18 degree Step Angle for Door Locks 、Wearable device
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
6mm Micro Stepper Motor 3.3V 2 Phase Pm Stepper Motor For Camera Lenses Vsm0613
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
18 Degree Step Angle Linear Stepper Motor CW/CCW Rotation VSM1065
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5 V |

