All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ full step drive stepper motor ] match 486 Products.
10mm Geared Stepper Motor Intelligent Security 5VDC Micro Stepper Motor 2Phase 4 Wire Bipolar Drive VSM10157-10G8D
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
Micro Geared Stepper Motor 10mm Medical Motor 18 Degree Step Angle Mini gear Motor
| Step Angle(degrees):: | 18° |
|---|---|
| Phase: | 2 Phase |
| Voltage: | 3.3V~12V |
20mm Permanent Magnet Stepper Motor 2 phase 4 wire, 18° Stepping Angle, 0.08N.m Holding Torque
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 6.0 V |
| Resistance: | 30 Ω ± 10% |
Hybrid Linear Stepper Motor , Nema 11 Stepper Motor For 3d Printers 28BYG301-25K-C
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
Micro Geared Stepper Motor 10mm 5 Voltage Linear Stepper Motor OEM / ODM Available VSM10157-10G8D
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
High Efficiency 3D Printer Stepper Motor Bipolar Drive CW/CCW Rotation 28BYG304
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
Durable NEMA11 Closed Loop Stepper Motor 1.8 Degree Per Step 28BYG
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
Hybrid Position Control Stepper Motor / Nema 11 Stepper Motor 28BYG301-25K-C
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
Mini 5VDC Permanent Magnet Stepper Motor Micro Slider Linear Screw Motor 10mm
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5V |
| Resistance: | 18Ω ± 10% |
Micro Gear Stepper Motor 25PM Linear Motor For Precise Position Control 2-2phase
| Motor Type:: | Bipolar |
|---|---|
| Drive Method: | 2-2phase |
| Coil Type:: | Bipolar |

