All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ full step drive stepper motor ] match 486 Products.
18 Degree Angle 2 Phase Weight 10g 3V Micro Stepper Motor , 10mm Camera Stepper Motor
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.0 V |
5 V Weight 4 g 18 degree Step Angle Customized Industrial Micro Stepper Motor For Wearable Device
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5 V |
CW/CCW 3.3V 18 degree 8mm miniature pm stepper motor Bipolar Drive Mode Long Using Life for Door Locks
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
High Resolution Miniature Stepper Motor / 2 Phase 3.0 V Weight 5.5 g Micro Stepper Motor
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.0 V |
Strong 8mm Electric Stepper Motors / Compact Stepper Motor 3.3 V VSM08102
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3 V |
High Resolution Permanent Magnet Stepper Motor 15mm Long Screw Shaft for Medical instruments、Precision instrument
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 3.0 V |
| Resistance: | 15 Ω ± 10% |
Step Angle 18° Copper Slider Linear Stepper Motor Dia 20mm With 1kg Thrust for Camera、Optical instruments、Lenses
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
18 degree Step Angle Dc 5v Gear Reducer Stepper Motor 15mm For Fiber Fusion Splice
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
GM12-15BY Mini Full Metal Gear Stepper Motor DC5v 2 Phase 4 Wire 15mm
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
Customizable stroke 15mm external drive permanent magnet linear stepper motor
| Phase Inductance: | 9(±10%)Ohm/20C |
|---|---|
| No. Of Phases: | 2 Phases |
| Phase Current: | 560mA |

