All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 2 phase stepper motor driver ] match 186 Products.
2 Phase 15mm Miniature Linear Stepper Motor 18 Degree Step Angle
| Motor Diameter: | 15mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 9 V DC |
| Coil Resistance: | 15±10% Ohm/PHASE(20℃) |
1.8 Step Angle 2 Phase Integrated Stepper Motor Nema 14 35mm 35BYG301-18A
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
High Speed 2 Phase 4 Wire Micro Stepper Motor 6mm Pm Stepper Motor Long Life Span $2~$5/Unit
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
25mm External Drive Linear Stepper Motor 5VDC Step Angle 15 ° With POM Nut Screw Motor
| Phase:: | 2 Phase |
|---|---|
| Current / Phase:: | 370mA |
| Max Stroke:: | 53mm |
High Precision 4-wire 20mm Linear Stepper Motor with 1.5 kg Thrust for Precision Instruments
| Motor Diameter: | 20mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 12 V DC |
| No. Of Phases: | 2 Phases |
15BY mini gear motor 5Vdc 2-phase stepper motor 15mm applied to precision instruments such as fiber fusion splicers
| Voltage: | 3.3V~5v |
|---|---|
| Shaft Diameter: | M3P0.5 Or 3mmD2.5mm |
| Shaft Length: | 14.5mm Customizable |
Linear Stepper Motor Run Through Shaft 10mm Diameter 9mm Stroke With Lead Screw
| Motor Type: | Miniature Linear Motor |
|---|---|
| Motor Diameter: | 10 Mm |
| Step Angle: | 18° |
2 Phase 18 Degree 20mm Linear Stepper Motor with Plastic Slider
| Motor Diameter: | 20mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 12 V DC |
| Coil Resistance: | 30±10% Ohm/PHASE(20℃) |
High Torque 42mm 1.8 Degree 0.9 Stepper Motor Nema 17 With Planetary Gearbox
| Motor Type:: | Hybrid Stepping Motor |
|---|---|
| Gearbox Type:: | Planetary Gearbox |
| Motor Size:: | 42mm (NEMA17) |

