All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 2 phase stepper motor driver ] match 186 Products.
36mm Micro Linear Stepper Motor 12V High Thrust Through Shaft Screw Motor
| Phase:: | 2 |
|---|---|
| Type:: | Permanent Magnet Stepper Motor |
| Current / Phase:: | 560mA |
SM1516 Geared Stepper Motor 5V DC 15mm Diameter 18° Step Angle With Cylinder Gearbox
| Motor Type: | PM Stepper Motor+ Gearbox |
|---|---|
| Motor Size: | 15mm Diameter |
| Step Angle: | 18°/gear Ratio |
Custom-made Self-Locking Linear Stepper Motor with 0.025mm Step Size and 13mm Stroke
| Phase Inductance: | 9(±10%)Ohm/20C |
|---|---|
| No. Of Phases: | 2 Phases |
| Maximum Thrust: | 10N |
18 ° Step Angle 10mm Diameter Micro Stepper Motor With Bracket Slider Thrust 120g
| Step Angle(degrees):: | 18 °/step |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 3.3~5V DV |
China VSM1065 10mm Stepper Motor 18 Degrees Step Angle M2 Lead Screw Stepper Motor
| Motor Type: | Stepper Motor+lead Screw+ Slider |
|---|---|
| Motor Diameter: | 10 Mm |
| Lead Screw: | M2*P0.5 |
3.3V VSM0806 DC POM Slider Linear Stepper Motor 15mm Travel Distance M2 Lead Screw
| Motor Type: | PM Stepper Motor+slider |
|---|---|
| Motor Size: | 8mm Diameter |
| Step Angle: | 18°/step |
Optional Gear Ratio 10*12 Gearbox 10mm Permanent Magnet VSM10-816G Stepper Motor
| Motor Type: | PM Stepper Motor+ Gearbox |
|---|---|
| Motor Size: | 10mm Diameter |
| Step Angle: | 18°/gear Ratio |
10mm Diameter Micro Geared Stepper Motor With Adjustable M3 Lead Screw Shaft
| Motor Type: | Gearbox Stepper Motor |
|---|---|
| Motor Size: | 10mm Diameter |
| Step Angle: | 18°/ Gear Ratio |
15 Degree Stepper Motor PM 25mm With Run Through Shaft Motor Diameter 25mm For Medical Equipment
| Motor Type: | Permanent Magnet Linear Stepper Motor |
|---|---|
| Shaft Design: | Run-through Shaft |
| Step Angle: | 15°/step |
SM15-816G 5V Dual Shaft Stepper Motor Lead Screw 18 Degree Step Angle
| Motor Type: | PM Stepper Motor+ Gearbox |
|---|---|
| Motor Size: | 15mm Diameter |
| Step Angle: | 18°/ Gear Ratio |

